sobota, 8 listopada 2014

Opinia produktów Canpol Babies

Jakiś czas temu zgłosiłam się do Blogosfery. Oczywiście nie spodziewałam się po tym kroku niczego, szczególnie że mój blog dopiero się rozwija i zdobywa nowych czytelników. Jakie było moje zaskoczenie, gdy pewnego dnia zapukał do mych drzwi kurier i wręczył mi paczkę od Canpol Babies. W środku znalazłam trzy cudne butelki antykolkowe EasyStart. Butelki oczywiście są różnych wielkości i co za tym idzie - pojemności. Po pierwsze, urzekł mnie ich lekko opływowy kształt, który ułatwia trzymanie nawet przez malutkie rączki. Antoś ma dziewięć miesięcy i opanował już sztukę samodzielnego picia, więc bardzo ważne jest dla mnie by było mu wygodnie trzymać butelkę.
    Najmniejsza z nich to butelka z miarką do 4, czyli do 120ml - Cherry Girl. Szkoda, że napis jest typowo dziewczęcy, aczkolwiek i tak bardzo przypadła nam do gustu. Urocze wisienki i czerwone elementy dodają uroku a wielkość jest tylko i wyłącznie zaletą. Super przydatna na krótkich spacerach, idealna na herbatkę i wodę. Dodatkowym plusem jest to, że nie sprawia dziecku żadnych problemów jeśli chodzi o utrzymanie, jest bardzo lekka.
    Drugą butelką jest Sugar Baby z zielonymi gruszkami. Miarka do 240ml - idealna na teraz. Antoni pije z niej mleko. Sprawdza się w nocy, gdy półprzytomna karmię Małego. Często kończy się na tym, że karmi się sam, co dzięki wielkości i kształtowi butelki jest możliwe.
    Ostatnia z butelek ma miarkę aż do 300ml. Jest granatowa, typowo "męska" i opatrzona napisem Happy Boy. Pasiastka i ciężka. Za ciężka na teraz. Owszem, korzystamy z niej i to codziennie, mianowicie zawsze jest w niej picie. Czasami również zabieramy ją na dłuższe wyjścia i wyjazdy. W końcu jest bardzo pojemna i picia starcza na cały dzień. Jednak wymaga pomocy przy korzystaniu przez małe dziecko, ponieważ jest za duża. Jednak do wszystkiego kiedyś się dorośnie.
    Reasumując, jesteśmy bardzo zadowoleni z nowych butelek od Canpol Babies, nie dość, że cieszą oko, to mają bardzo fajnie wykonane smoki, które są antykolkowe i przypominają kobiecą pierś, co pozwala na karmienie łączone. Niestety w zestawie, który dostaliśmy tylko jeden smok - od dużej butelki, jest o szybszym przepływie, natomiast dwa dołączone do mniejszych butelek mają bardzo wolny przepływ. Ale smoki zawsze można dokupić za parę groszy od Canpol Babies, bądź Lovi, bo również pasują. Nie wiem, czy faktycznie zapobiegają kolką, ponieważ nigdy nie mieliśmy z nimi do czynienia, aczkolwiek nie przyczyniają maleństwa o bóle brzuszka, ponieważ nie pozwalają na nałykanie się powietrza.
Uważam, że są to jedne z lepszych butelek jakie testowaliśmy i mogę z czystym sumieniem polecić je innym mamusiom. Uważam, że Wasze dzieci będą z nich bardzo zadowolone.1 komentarz: